Nekoliko reči o našoj školi

Škola folklora „Španac“ je jedna od sekcija AKUD-a „Španac“. Organizovana je kao zabavno-edukativni centar čija je osnovna delatnost razvoj dečijeg folklora, a primarni cilj scenska primena narodnih igara kod dece.

Škola je otvorena za svu decu predškolskog i školskog uzrasta koja žele da na stručan i zabavan način nauče da igraju pospešujući svoje društvene sposobnosti, kulturu, vaspitanje i zdravlje.

Program se zasniva na folklornom stvaralaštvu koje je kvalitetno i sadržajno prilagođeno različitim uzrastima dece. U prenošenju znanja i iskustva na nove generacije naša škola nudi stručan i entuzijastičan kadar sa već proverenim pedagoškim i umetničko-plesnim kvalitetima. Škola dobija na kvalitetu jer je osnovana i funkcioniše u okviru AKUD-a „Španac“.

Probe

• SREDA: od 20:00 do 20:45
  • SUBOTA: od 12:00 do 12:45

Probe se održavaju u sali za kulturu, sport i rekreaciju „Studentski grad“ na Novom Beogradu,
u neposrednoj blizini službenih prostorija i kluba AKUD „Španac“.

Studentski grad
ulaz iz ulice Tošin bunar (crvena kapija) ili glavni ulaz iz Studentske ulice (plava kapija)
11070 Novi Beograd

• Sala za kulturu, sport i rekreaciju „Studentski grad“